Szczotkowanie zębów to wszystko.


Wiele osób swoją codzienną higienę jamy ustnej ogranicza jedynie do szczotkowania zębów rano oraz wieczorem. Każdy dentysta podkreśla, że szczotkowanie zębów tylko dwa razy dziennie to za mało. Powinno się to robić po każdym posiłku. Co jeszcze należy robić aby na długo cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem?
Przede wszystkim używać nici dentystycznej. Szczoteczka do zębów nie dotrze do wszystkich miejsc. Dzięki nici dentystycznej dokładnie wyczyścimy powierzchnie miedzy zębowe, usuniemy zalegające tam resztki jedzenia, dzięki czemu unikniemy powstawania próchnicy.
Kolejnym elementem, który należy włączyć do codziennej higieny jamy ustnej, jest płukanie zębów płynem antybakteryjnym. Poza tym, że zabija bakterie, które rozwijają się w jamie ustnej, to dodatkowo odświeża oddech.
Każdy lekarz stomatolog wola, zwraca również uwagę na to aby odpowiednio dobierać szczoteczkę do zębów. Bardzo ważne jest to, aby była odpowiedniej twardości. Zbyt twarda szczoteczka może prowadzić do podrażnienia dziąseł, co może być bardzo nieprzyjemne i bolesne.
Prawidłowe dbanie o zęby jest bardzo ważne, jeśli chcemy długo cieszyć się pięknym uśmiechem.