Wizyta u stomatologa będzie coraz droższa


W Internecie można teraz znaleźć sposób na wszystko – poradzenie sobie z bólem głowy, osłabione włosy, łamiące się paznokcie czy nawet podrażnienia i zaczerwienienia dziąseł. O ile jednak w przypadku kwestii związanych z powierzchownym wyglądem istnieje niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych wskutek zastosowania takich kuracji, tak już zębami nie ma tak łatwo. Dobry stomatolog nieraz sam przestrzega więc swoich pacjentów przed korzystaniem z co niektórych, „domowych” metod.
chirurgia stomatologiczna Poznań
Oczywiście nie każda domowa metoda będzie zła. Nie można w ten sposób generalizować zabiegów leczniczych czy upiększających zęby. Domowe metody bardzo dobrze radzą sobie bowiem m.in. z bólem, a jako że ten dokucza czasami każdemu, warto by było się z nimi przynajmniej zapoznać. W większości przypadków nie są one szkodliwe. Powszechnie znanym i naprawdę rewelacyjnym sposobem na uśmierzenie bólu zęba jest okład przygotowany z goździków bądź olejku goździkowego. Takim olejem należy nasączyć niewielki kawałek gazika i następnie umieścić go w jamie ustnej. Oczywiście metoda zadziała wyłącznie na sam ból, a nie jego przyczynę, dlatego też można się nią poratować przed wizytą u dentysty, by w kolejnych dniach wybrać się na leczenie zębów.

Niemalże taką samą popularnością cieszy się domowy zabieg wybielający zębów, który polega na rozjaśnianiu ich sokiem z cytryny. To powszechnie znana, ale jednak nie do końca dobra metoda. Co prawda kwasy zawarte w owocach cytrusowych mają delikatne działanie rozjaśniające, dlatego też zmieniają odcień herbaty i napojów, a także pięknie nabłyszczają pasma włosów, jednakże zastosowanie ich bezpośrednio na szkliwie wiąże się ze sporymi skutkami ubocznymi. W soku z cytryny występują bowiem szkodliwe kwasy, które mogą niszczyć i osłabiać zęby. Żaden dentysta nie zaleciłby swojemu pacjentowi tej metody. Jeżeli więc ktoś chce wybielić swoje zęby, powinien zrobić to w gabinecie stomatologicznym, zamiast wierzyć w metody opisywane na różnych stronach internetowych, które często szkodzą zdrowiu.

Zobacz polecane: stomatolog warszawa bielany.